#Ciekawostki

Umieszczenie wina 86’d w menu GM kitchen 86

Umieszczenie wina 86'd w menu GM kitchen 86

GM kitchen 86 to miejsce, w którym można zjeść różne pozycje menu, wina i dania. W tle panuje ruch, podczas gdy Ty rozkoszujesz się swoim jedzeniem. Możesz spróbować różnych smaków i tekstur, których nigdy nie wyobrażałeś sobie spróbować. Możesz nawet spróbować potraw, których nie mógłbyś przygotować w domu. Jeśli chcesz się zabawić i przeżyć ekscytujące doświadczenie, sprawdź menu GM kitchen 86. Następnym razem, gdy będziesz w Chicago, upewnij się, że spróbujesz nowego włoskiego jedzenia w mieście.

86’d

„86’d” w menu kuchni oznacza, że zamówiona pozycja została wyczerpana lub jest nieświeża. Możliwe jest również, że dana pozycja jest po prostu niedostępna w magazynie i dlatego nie jest już dostępna dla gości. Danie, które jest 86’d zazwyczaj oznacza, że główny składnik nie jest już dostępny. W związku z tym, musi on być niedostępny w punkcie sprzedaży, jak również online. Jest również możliwe, że danie zostało przypadkowo oznaczone numerem 86’d przez pomyłkę, więc pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić menu przed złożeniem zamówienia.

Historycznie, termin 86’d był używany w restauracjach od lat, ale jego pochodzenie jest nieznane. Prawdopodobnie powstało jako wspólne określenie slangowe wśród kucharzy i kelnerów około lat 30-tych XX wieku. Odnosiło się do kuchni, w której zabrakło konkretnego składnika, którym zazwyczaj było mleko, wino lub chleb. Wyrażenie to stało się później ogólnym określeniem dla restauracji. W dzisiejszych czasach termin ten może odnosić się do odciętego klienta, ponieważ personel nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, niegrzecznego nastawienia lub pijaństwa.

86’d to zwrot, który po raz pierwszy pojawił się w pierwszej połowie XX wieku. Był używany przez restauracje jako skrót od „out of stock” i oznacza „not available anymore”. Podobnie jak nix, 86’d jest również ogólnym określeniem dla „out of stock”.

Pochodzenie terminu można prześledzić w Chumley’s Bar w Greenwich Village. Według Sherlocka Holmesa, tylne drzwi w Chumley’s mają wypisany numer 86. Gdy klient był nieco awanturniczy, wyrzucano go przez tylne drzwi. Menu kuchenne 86’d mogło się od tego wywodzić. Słynny bar ma długą historię w Nowym Jorku. Niegdyś było to speakeasy.

86’d wine

Popularnym trendem w restauracjach jest stosowanie „86’d wine”, czyli marki taniego czerwonego wina. Wino to doskonale nadaje się do potraw zawierających składniki, które nie są świeże, takie jak ryby i skorupiaki. Jeśli jednak wprowadzasz wino 86’d do menu kuchni 86, powinieneś być świadomy zagrożeń, które się z nim wiążą. Poniżej wymieniono kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przed wprowadzeniem wina 86’d do swojego menu.

86’d wine: Ta konkretna marka wina jest dostępna tylko w restauracjach, które mają ją w swoim menu. Być może zostało ono wycofane z produkcji przez producenta, mogło ulec zepsuciu lub wyczerpaniu. Powinieneś zawsze informować klientów o tym, że coś jest 86’d. Pamiętaj również, że nie jesteś odpowiedzialny za wino 86’d, ponieważ mogłeś je podać w innej restauracji w przeszłości.

86’d: To slangowe określenie istnieje od dawna. Pochodzi od Chumley’s speakeasy, które znajdowało się przy 86 Bedford Street w Greenwich Village podczas prohibicji. Policja miała pojawić się w speakeasy, a gościom kazano „86”, gdy policjanci się pojawią. Jest to nie tylko określenie slangowe; może być również używane jako obelga i oznaka braku szacunku.

86’d pizza

Idiomatyczny termin 86 istnieje od dziesięcioleci. Używa się go, aby wskazać, że coś zostało wstrzymane lub odrzucone. Jest często używany w barach i restauracjach, aby wskazać, że dane danie jest niedostępne lub nie ma go w menu. Inne zastosowania tego wyrażenia obejmują odcięcie od kuchni z powodu braku pieniędzy lub bycie niegrzecznym lub pijanym. Niezależnie od pochodzenia, ten idiomatyczny termin z pewnością stał się podstawą restauracyjnego lingo.

86’d jest wyrażeniem używanym w restauracjach do wskazania, że dana pozycja jest wyprzedana lub nie jest już dostępna dla klientów. Może również oznaczać, że dana pozycja się zepsuła i musi zostać zastąpiona. Jeśli danie jest 86’d, to zazwyczaj dlatego, że jego główny składnik się skończył i kuchnia już go nie posiada. W takich przypadkach dana pozycja musi zostać usunięta z menu lub przestać być dostępna online.

Określenie to pochodzi z czasów, gdy w Nowym Jorku podwyższony pociąg kończył bieg na 86. ulicy. Nierzadko zdarzało się, że na pokład pociągu wsiadali pijacy. W związku z tym konduktorzy często nazywali pijanych klientów „86’s”. Było to również powszechne przezwisko określające ilość dostępnych napojów alkoholowych. W latach 60. pizza 86’d była popularną pozycją w menu Delmonico. Jej popularność rosła tak szybko, że przez większość czasu była wyprzedana. Z czasem 86’d stało się skrótem dla każdej pozycji w menu restauracji.

Jak w każdej innej restauracji, pizze z kuchni 86’d nie są dostępne codziennie. W rzeczywistości są one częstą oznaką niskiej jakości składników, takich jak wino, które jest utlenione lub zakorkowane. Funkcja Raportu o zakorkowanym winie w BinWise Pro automatycznie kontaktuje się z dostawcą, aby poprosić o wymianę lub kredyt. W końcu klient, który nie jest zadowolony ze swojego posiłku, prawdopodobnie powie o tym swoim znajomym, co w dłuższej perspektywie zaszkodzi Twojej firmie.

86’d shrimp scampi

86’d shrimp scampi to jedno z najpopularniejszych dań w menu Kuchni 1986. Spróbowaliśmy go w zeszłym tygodniu, kiedy był otwarty dla wewnętrznych jadalni. Był ładny wieczór, więc zdecydowaliśmy się na zewnętrzne patio. I było pyszne. Byliśmy również pod wrażeniem obsługi i atmosfery. Kelnerka była przyjazna i uważna, a my czuliśmy, że jesteśmy w dobrych rękach.

Sałatka z buraków 86’d

Sałatka z buraków 86’d to popisowe danie w menu Kuchni 86. Pasja szefa kuchni do świeżych i sezonowych składników jest widoczna w kreatywnym przygotowaniu tej sałatki. Sałatka składa się ze świeżych, lokalnych buraków, a na wierzchu znajduje się chili aioli. Możesz również zamówić charakterystyczną dla restauracji brioche. Nie można się pomylić z miską tej sałatki z buraków i kieliszkiem wina.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *