#Najpopularniejsze

Jak pozbyć się kuchni, która pachnie rybą

Jak pozbyć się kuchni, która pachnie rybą

Smród łososia jest notoryczny, zwłaszcza gdy jest gotowany w Twojej kuchni. Jest prawie niemożliwy do usunięcia za pomocą mydła, ale zapach jest tak silny, że przenika przez blaty, szafki, a nawet cały dom. Jeśli kiedykolwiek miałeś nieszczęście gotować łososia, wiesz, że nie jest to coś, czym chciałbyś się podzielić ze światem. Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy wolą zapach moczenia ziemniaków lub szczególnie podły wieczór z margheritą, to prawdopodobnie szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się tego okropnego zapachu.

Przegrzewające się elementy elektryczne

Jeśli zauważysz dziwny zapach dochodzący z Twojej kuchni, to może być on wynikiem przegrzewających się elementów elektrycznych. Komponenty te nie tylko mogą być zbyt gorące, ale również mogą się zapalić, jeśli znajdują się w pobliżu materiałów łatwopalnych. Dlatego tak ważne jest, aby licencjonowany elektryk sprawdził te komponenty, aby zapewnić, że są bezpieczne. Może to zapobiec katastrofie, która może spowodować utratę mienia lub życia.

Jeśli zauważysz zapach przegrzania pochodzący z kuchni, powinieneś natychmiast wezwać wykwalifikowanego elektryka, aby ocenić problem. Może to być zwykłe gniazdko, lub może to być okablowanie wewnątrz ściany. Może to być również problem z kablem elektrycznym, który wchodzi do Twojego domu, który jest utrzymywany przez UK Power Networks. Jeśli tak jest, Twój elektryk będzie w stanie znaleźć źródło zapachu i skontaktować się z siecią. Jeśli zapach nie ustępuje, ze względów bezpieczeństwa należy wezwać straż pożarną. Możesz skończyć z pożarem, który może być niebezpieczny lub nawet zagrażający życiu.

Jeśli zauważysz, że w Twojej kuchni zaczyna pachnieć rybą, może to świadczyć o przegrzewaniu się elementów elektrycznych. W takim przypadku należy natychmiast wezwać licencjonowanego elektryka, aby sprawdził ten obszar. Ten profesjonalista będzie w stanie dostrzec wszelkie wadliwe komponenty elektryczne, które mogą być przyczyną rybiego zapachu. Należy również wezwać najbliższą straż pożarną w przypadku wykrycia rybiego zapachu.

Pleśń w jednostkach AC

Jeśli Twoja jednostka AC pachnie jak ryba, może to być spowodowane rozwojem pleśni. Pleśń lubi wilgotne, ciemne miejsca, a brudne klimatyzatory to idealne środowisko. Pleśnie potrzebują również organicznego podłoża do wzrostu, czyli brudu. Tak więc, czyszczenie jednostki AC może być rozwiązaniem Twojego problemu. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że Twoja jednostka znów będzie wyglądać i pachnieć świeżo:

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się rybiego zapachu w Twoim klimatyzatorze, jest regularna kontrola cewek. Jeśli cewki są brudne, woda może się w nich gromadzić i powodować zapach stęchlizny. Aby usunąć ten problem, użyj odkurzacza na mokro/sucho, aby zebrać wodę. Sprawdź również filtr powietrza. Może on być zatkany pleśnią i grzybami. Jeśli znajdziesz jakieś, wyczyść je za pomocą środka czyszczącego z zarazkami.

Inną przyczyną nieprzyjemnego zapachu jest nieprawidłowo działający system drenażu. Jeśli odpływy są zatkane, skondensowana woda może dostać się do przewodów wentylacyjnych i zanieczyścić powietrze. Zazwyczaj problem wynika z nieprawidłowo działającego systemu drenażowego, ale jeśli tak nie jest, trzeba będzie wyczyścić urządzenie klimatyzacyjne, aby zapobiec infestacji grzybów lub bakterii.

Oprócz nieprzyjemnego zapachu, pleśń może powodować problemy zdrowotne. Jeśli Twój klimatyzator pachnie jak ryba, być może trzeba będzie wyczyścić przewód odprowadzający kondensat, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Można również użyć odkurzacza na mokro, aby usunąć zatkany przewód odpływowy. Po wyczyszczeniu filtra powietrza należy również wyczyścić cewki skraplacza. Jeśli nie jesteś pewien jak wyczyścić cewki, spróbuj użyć odkurzacza na mokro.

Zgniłe jedzenie

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś, że Twoja lodówka pachnie jak ryba, prawdopodobnie zastanawiasz się, co powoduje ten nieprzyjemny zapach. W większości przypadków jest to po prostu zgniłe jedzenie. Winowajca często znajduje się pod lub wewnątrz Twojej lodówki, więc musisz najpierw usunąć te elementy. Po usunięciu żywności, możesz następnie wyczyścić wszelkie słoiki, pojemniki lub szuflady w lodówce, aby usunąć pozostałości.

Najlepszym sposobem na pozbycie się zapachu ryby w kuchni jest dokładne wyczyszczenie tego obszaru. Zapach będzie się utrzymywał przez kilka dni, jeśli zostanie pozostawiony w nieczystości. Jeśli posiadasz utylizator śmieci, powinieneś go najpierw sprawdzić. Komponent elektryczny może być przegrzany i powodować zapach ryb. Następnie można umieścić małą miskę z octem, aby oczyścić powierzchnie i usunąć utrzymujące się zapachy owoców morza.

Martwe zwierzęta

Smród martwego zwierzęcia w Twojej kuchni może być nieapetyczny, ale na szczęście istnieją sposoby, aby się go pozbyć. Jednym z najczęstszych sposobów pozbycia się tego smrodu jest pozbycie się ciała zwierzęcia. Zapach powstaje w wyniku rozkładania się części ciała. Trudno go opisać, ale z pewnością nie jest to przyjemny zapach. Oprócz zanieczyszczania domu, martwe ciała zwierząt mogą być również niebezpieczne dla zdrowia.

Aby wyeliminować smród, możesz spróbować zastosować roztwór wybielacza. Wymieszaj jedną część wybielacza i dziesięć części wody. Nałóż ten roztwór na obszar i pozostaw na około 15 minut. Można również użyć brykietów z węgla drzewnego wokół domu, aby wchłonąć zapach. Przy zakupie brykietów z węgla drzewnego upewnij się, że są one naturalne bez żadnych dodatków. Innym sposobem na wyeliminowanie zapachu jest umieszczenie torebek dezodorujących z węgla drzewnego w okolicy. Torebki te będą pochłaniać zapach martwych zwierząt z powietrza.

Aby pozbyć się tego zapachu, pierwszym krokiem jest pozbycie się martwego zwierzęcia. Następnie wprowadź do swojego domu trochę świeżego powietrza. To pomoże pozbyć się zapachu. Jeśli nie masz czasu na pozbycie się zwierzęcia, spróbuj użyć całkowicie naturalnego sprayu do domu. Upewnij się, że używasz takiego, który jest hipoalergiczny, wegański i wolny od ftalanów. Możesz również użyć octu jako naturalnego dezodorantu. Ocet jest naturalnym dezodorantem i możesz go użyć w każdej chwili, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Po pozbyciu się zwierzęcia, zapach nie powróci przez kilka dni. Jeśli złapiesz zwłoki zwierzęcia wystarczająco wcześnie, szybko się rozłożą i pozbędziesz się zapachu. Ważne jest, aby pozbyć się zwierzęcia tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć ponownego powrotu zapachu. Jeśli pozostawisz padlinę na miejscu przez tydzień, zapach będzie się nasilał. Gdy pozbędziesz się zwierzęcia, zapach zniknie całkowicie.

Luźne przewody

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś, że Twoja kuchnia pachnie rybą, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby naprawić problem. Po pierwsze, ważne jest ustalenie, co jest przyczyną tego zapachu. Komponenty elektryczne często wydzielają rybi zapach, gdy się przegrzewają, więc jeśli zauważysz rybi zapach w swojej kuchni, są szanse, że masz problem elektryczny. Podczas gdy niektóre problemy elektryczne są niewielkie, inne wymagają natychmiastowej naprawy.

Innym powodem, dla którego Twoja kuchnia pachnie jak ryba jest to, że Twoje okablowanie elektryczne jest stare i wymaga naprawy. Może to prowadzić do powstawania łuków elektrycznych, które mogą spowodować pożar. Usterki łuku elektrycznego są jedną z głównych przyczyn pożarów w domu i mogą być spowodowane przez przestarzałe okablowanie. Problem można łatwo naprawić samodzielnie przy użyciu pistoletu do podgrzewania, ale można też użyć zwykłej suszarki do włosów.

Jeśli nie jesteś pewien, co jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu w Twojej kuchni, spróbuj odłączyć urządzenia, które wydzielają nieprzyjemny zapach. Jeśli zapach pochodzi z gniazdka elektrycznego, wyłącz urządzenie i wezwij profesjonalnego elektryka. Powodem tego problemu jest fakt, że większość przewodów elektrycznych jest izolowana plastikiem. Oznacza to, że pożary elektryczne będą miały silny zapach i trudno je wykryć.

Jeśli doświadczasz pożaru elektrycznego, rozważ możliwość, że twoje okablowanie działa nieprawidłowo. Elementy elektryczne mogą się przegrzewać i powodować pożary, jeżeli nie są ze sobą odpowiednio połączone. Przegrzanie może również prowadzić do powstania rybiego zapachu w kuchni, więc upewnij się, że skontaktujesz się z elektrykiem, aby rozwiązać ten problem. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć problemu w okablowaniu elektrycznym, musisz opuścić dom lub zadzwonić pod numer 911.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *