#Ciekawostki

Jak pozbyć się kuchni, która pachnie jak mokry pies

Jak pozbyć się kuchni, która pachnie jak mokry pies

Czy twoja kuchnia pachnie jak mokry pies? Istnieje kilka możliwych przyczyn tego problemu. Niektóre z nich to płyny chłodzące na bazie amoniaku, pleśń, węgiel aktywny i gazeta. Oto kilka prostych wskazówek, jak pozbyć się tego zapachu. Te rozwiązania powinny działać w większości przypadków. Jeśli nie możesz znaleźć przyczyny zapachu z kuchni, spróbuj jednego z tych rozwiązań. Jeśli żadna z tych metod nie działa, wypróbuj jedną z pozostałych opcji.

Płyn chłodzący na bazie amoniaku

Amoniak to roztwór na bazie azotu, który znajduje się w wielu produktach gospodarstwa domowego. Może dostać się do powietrza w domu przez nieszczelny płyn chłodniczy, chemiczne środki czyszczące i mocz zwierząt domowych. Może być również produkowany naturalnie w organizmie człowieka poprzez rozkład białka na aminokwasy, które mogą być przekształcone w mocznik. Amoniak jest silnym środkiem drażniącym i należy go unikać, gdy tylko jest to możliwe.

Gaz ten może być bardzo niebezpieczny dla ludzi, zwłaszcza osób starszych i dzieci. Może powodować poważne problemy z oddychaniem u niektórych osób i najlepiej unikać go za wszelką cenę. Można go również uwolnić do powietrza poprzez kontakt lub wdychanie gazu. Amoniak jest produktem ubocznym odpadów zwierzęcych, nawozów i środków czyszczących w domu. Jest on również uwalniany do powietrza przez rozkładające się rośliny, pożary węgla i drewna oraz bagna. Pleśń

Infestacja pleśni może być trudna do pozbycia się, ale dobra wiadomość jest taka, że nie jest to niemożliwe. Istnieje wiele skutecznych metod, które można zastosować, aby pozbyć się tego problemu. Jedną z nich jest użycie nadtlenku wodoru, środka wybielającego, który jest szczególnie skuteczny w czyszczeniu przepuszczalnych powierzchni. Jest to bezpieczniejsza alternatywa dla chloru, ponieważ nadtlenek wodoru składa się z tlenu i wody. Nadtlenek wodoru jest zwykle łączony z sodą oczyszczoną, która również eliminuje nieprzyjemne zapachy i zmniejsza wilgotność w obszarach z pleśnią. Jest to doskonała mieszanka składników czyszczących dla rozwiązania czyszczącego zabijającego pleśń. Ja jest znacząco używać wodorowego nadtlenek i pieczenie soda w 1:1 stosunku i pozwolić one moczyć dla wokoło 15 minut. Następnie wytrzyj je wilgotną szmatką.

Zapach pleśni może być pierwszym symptomem, choć jego identyfikacja jest podstępna. Jeśli zauważysz, że twój dom pachnie jak mokry pies, możesz mieć infestację pleśni. Podczas gdy ten zapach nie zawsze jest obecny wszędzie, jest to pewna oznaka rosnącego problemu. Ten zapach może być oznaką pleśni, więc najlepiej jest wezwać profesjonalistę tak szybko, jak to możliwe.

Węgiel aktywny

Węgiel aktywny to naturalna substancja, która pochłania zapachy i substancje chemiczne. Możesz go używać jako oczyszczacza powietrza, umieszczając jego tackę na powierzchni. Pomoże to usunąć zapachy i chemikalia z powietrza. Ma również właściwości antybakteryjne i jest doskonałym produktem do wykorzystania w oczyszczaczach wody. Możesz go również użyć do czyszczenia ubrań i dywanów. Jeśli masz psa, węgiel aktywny może pomóc Ci go oczyścić.

Używanie sody oczyszczonej jako pochłaniacza zapachów to kolejny skuteczny sposób na wyeliminowanie zapachów zwierząt domowych. Można ją zastosować na tapicerkę za pomocą wilgotnej szmatki. Jest to szczególnie przydatne, jeśli Twój pupil ma tendencję do lizania mebli. Soda oczyszczona działa dobrze, aby wchłonąć zapachy, więc możesz posypać trochę na meble psa i pomoże to odeprzeć zapachy. Pamiętaj, aby usunąć nadmiar sody oczyszczonej z mebli swojego pupila przed użyciem tego rozwiązania.

Gazetka

Jeśli Twoja kuchnia pachnie jak mokry pies, nie jesteś sam. Jest to stary problem, ale można go rozwiązać. Istnieje kilka sposobów na wyeliminowanie zapachu. Pierwszą opcją jest wyeliminowanie jedzenia powodującego zapach. Można to zrobić poprzez trzymanie starych pojemników z karmą dla zwierząt zamkniętych wewnątrz gazet. Inną opcją jest wietrzenie szafek. Inne możliwości to użycie sody oczyszczonej, fusów z kawy, płatków owsianych, żelu krzemionkowego lub wacików kosmetycznych zanurzonych w waniliowych olejkach eterycznych.

Bakterie

Jeśli woda w twojej kuchni pachnie jak mokry pies, może to być znak, że są tam bakterie. W niektórych przypadkach zapach może być spowodowany dostawą gorącej wody, zwłaszcza jeśli masz duży miedziany cylinder. Bakterie w wodzie są zazwyczaj niewykrywalne w wodzie, ale stają się widoczne na Twoich naczyniach po umyciu. Aby sprawdzić, czy mamy problem z bakteriami, należy najpierw spróbować umyć naczynia w zimnej wodzie.

Istnieje wiele przyczyn powstawania zapachu, a przyczyna nie zawsze jest oczywista. Czasami nie ma powodu, ale jest to oznaka pleśni lub grzyba. Te grzyby i bakterie mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak astma i reakcje alergiczne. Wytwarzają one również nieprzyjemny zapach. W niektórych przypadkach zapach ten może być gorszy niż zapach mokrego psa.

Oczyszczacze powietrza

Najlepsze oczyszczacze powietrza do kuchni mogą przejąć moc zapachów kuchennych i utrzymać powietrze w kuchni świeże i czyste. Mogą one pomóc zredukować zapach curry, cebuli, a nawet okazjonalnie spalonej piersi kurczaka. Niektóre z tych produktów są programowalne, aby uruchomić przez jedną, trzy lub osiem godzin. Istnieją również filtry, które są łatwe do wymiany. Urządzenia te są bezpieczne i przestrzegają przepisów dotyczących urządzeń wewnętrznych.

Najlepszy oczyszczacz powietrza do kuchni powinien być wystarczająco wydajny, aby poradzić sobie z dużymi zadaniami. Dym, dym papierosowy i dym z cygar to zanieczyszczenia powodujące nieprzyjemny zapach, które mogą być szczególnie trudne do oczyszczenia. Ten typ oczyszczacza powietrza usunie większość tych związków, ale może nie wystarczyć do poradzenia sobie z poważniejszymi zapachami. Dobry oczyszczacz powietrza do kuchni pachnącej jak mokry pies będzie w stanie poradzić sobie zarówno z dużymi, jak i zlokalizowanymi zapachami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *