#Najpopularniejsze

Jak często należy przebudowywać kuchnię?

Wybór spiżarni kuchennej

Jest wiele czynników do rozważenia przy podejmowaniu decyzji jak często przebudowywać swoją kuchnię. Podczas gdy trendy w projektowaniu kuchni zmieniają się często, mądre decyzje pomogą zapewnić, że Twoja kuchnia będzie wyglądać dobrze przez lata. W tym artykule przyjrzymy się trzem popularnym zakresom częstotliwości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych wytycznych i uzyskać kilka wspaniałych pomysłów. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Nie zapomnij również podzielić się swoimi planami przebudowy z przyjaciółmi i rodziną.

Co 10 do 15 lat

Według Consumer Affairs, przeciętny właściciel domu powinien poddawać się przebudowie kuchni co 10 do 15 lat. W przypadku mniejszych powierzchni kuchennych może to nastąpić dwa lub nawet trzy razy na dekadę. Jednak duża przebudowa kuchni to poważny projekt, który wymaga czasu na zaplanowanie, budżet i odłożenie funduszy na bok – cytat ten jest zasługą autora strony garpelenmilosci.pl. Dlatego wielu właścicieli domów decyduje się najpierw na mniejsze projekty. Jednak przebudowa kuchni może dodać wartość do domu.

Jeśli chodzi o wymianę urządzeń, rozważ ich efektywność energetyczną. Wiele nowszych urządzeń ma oznaczenia Energy Star, co może pomóc właścicielom domów zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media. Jeśli planujesz gruntowny remont, warto wymienić starsze urządzenia. W ten sposób można włączyć nową technologię do kuchni podczas modernizacji innych urządzeń. Dodatkowo, nowe urządzenia są zazwyczaj bardziej energooszczędne, co pozwoli Ci zaoszczędzić setki dolarów na rachunkach za energię.

Co 5 do 10 lat

Jeśli myślałeś o przebudowie kuchni, trafiłeś we właściwe miejsce. Kuchnia w Twoim domu widziała już lepsze dni i nadszedł czas na jej modernizację. Oto jak zaplanować przebudowę kuchni, aby nadać swojemu domowi nowy wygląd. Pierwszym krokiem jest myśleć o tym, co lubisz i nie lubisz o swojej starej kuchni. Następnie porozmawiaj z wykonawcą o aktualizacji hydrauliki, elektryki i systemów HVAC. Będziesz także chciał rozważyć modernizację swoich okien, a energooszczędne okna to świetny sposób na obniżenie rachunków za media.

Oprócz ogólnej estetyki, projekt Twojej kuchni jest kluczowy dla jej funkcji. Układ i projekt kuchni może wpłynąć na przestrzeń, więc ważne jest, aby rozważyć, jak będziesz z niej korzystać w przyszłości. Na przykład, źle zaprojektowana kuchnia może prowadzić do problemów takich jak niewystarczająca ilość miejsca do przechowywania lub brak funkcjonalności. Może to również wpłynąć na rozmieszczenie urządzeń, co może również wpłynąć na przepływ ruchu. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że Twoja kuchnia jest dobrze zaprojektowana dla Twojego stylu życia.

Co 15-20 lat

Kuchnie wymagają renowacji przynajmniej co 10-15 lat, ponieważ zmieniają się trendy kolorystyczne, a wykończenia zaczynają wykazywać oznaki zużycia. Jest to okazja do zmiany drzwi szafek, kolorów farby i modernizacji blatów i sprzętu. Remont kuchni może być niedrogi lub kosztowny, w zależności od zakresu przebudowy i potrzeb właścicieli domu. Utrzymanie ogólnego wyglądu kuchni zaktualizowane może dodać wartość do domu. Podczas gdy większość przebudowy kuchni są drogie, istnieją pewne niedrogie rozwiązania, które mogą zwiększyć wartość domu.

Właściciele domów, którzy chcą sprzedać swój dom, często decydują się na aktualizację kuchni. Nowe urządzenia ze stali nierdzewnej, na przykład, mogą sprawić, że dom będzie bardziej atrakcyjny dla kupujących. W rzeczywistości, 40% kupujących dom zapłaci więcej za dom, który zawiera urządzenia ze stali nierdzewnej. Urządzenia ze stali nierdzewnej może dodać 1.850 dolarów do ceny domu. Jeśli masz większy budżet, powinieneś rozważyć zainwestowanie w materiały wysokiej jakości. Korzystanie z istniejącego układu kuchni może również zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć potrzebę kosztownych przeróbek.

Co 20 do 25 lat

Typowy właściciel domu remontuje swoją kuchnię raz na dziesięć do dwudziestu lat. Jeśli kupiłeś dom zbudowany na zamówienie i tylko przebudował kuchnię w ciągu ostatniej dekady, może być należne do nowego wyglądu. Wiek oryginalnych szafek, zmieniające się trendy w projektowaniu i sprzedaż domu mogą być powodem do odnowienia kuchni. Oto kilka sposobów na poprawę wyglądu kuchni bez konieczności przebudowy całego domu.

Po pierwsze, rozważ wartość odsprzedaży swojego domu. Jeśli wartość domu spadła w ciągu ostatnich kilku lat, należy rozważyć remont kuchni, aby zwiększyć jego wartość odsprzedaży. To również sprawi, że Twój dom będzie bardziej atrakcyjny dla potencjalnych nabywców. I pamiętaj, jeśli planujesz przenieść w ciągu najbliższych pięciu lub 10 lat, przebudowa kuchni może zwiększyć wartość nieruchomości. Remont kuchni może zwiększyć wartość odsprzedaży Twojej nieruchomości aż do 78%.

Co 25 do 30 lat

Remont kuchni to poważna inwestycja. Pierwszym krokiem jest ocena obecnego układu i funkcjonalności kuchni. Czasami projekt kuchni jest wadliwy, a przeprojektowanie może poprawić te problemy. Na przykład, ważne jest, aby rozważyć wymagania przechowywania sąsiednich szafek, jak ruch będzie przepływać między obszarami roboczymi, i umieszczenie urządzeń. Zmiana tych elementów pomoże Ci uczynić Twoją kuchnię bardziej funkcjonalną i atrakcyjną. Pomoże również określić, ile pieniędzy należy wydać na przebudowę kuchni.

Oprócz dodawania wartości do domu, przebudowa kuchni może zwiększyć wartość odsprzedaży domu. Remodel kuchni może dodać pięćdziesiąt do osiemdziesięciu procent ceny umownej. Oznacza to, że odzyskasz tylko 80 procent swojej inwestycji, jeśli sprzedasz swój dom krótko po tym. Jednakże, jeśli pobyt w miejscu, będziesz miał okazję skorzystać z rosnącej wartości rynkowej w czasie. Inwestycja w przebudowę kuchni to mądra decyzja.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *