#Ciekawostki

Ile kuchennych koszmarów udało się zamknąć?

Jak pozbyć się kuchni, która pachnie rybą

Trudno uwierzyć, że tak wiele restauracji zostało zamkniętych od czasu pierwszego odcinka Kuchennych Koszmarów. Myśleliśmy, że Moore Place to jedyna restauracja, która nie została zamknięta. Jednak nie mogło to być dalsze od prawdy. Program spowodował zamknięcie aż 83 restauracji. To wstyd, ale też świadectwo sukcesu serialu. Mamy nadzieję, że kolejne restauracje pójdą w jego ślady.

Moore Place

Restauracja z popularnego programu telewizyjnego Channel 4, „Kitchen Nightmares”, została zamknięta w Esher, Surrey. Niesławnie zawyżona cena Moore Place, która znajduje się w amerykańskiej dzielnicy, była popularnym miejscem dla mieszkańców i golfistów korzystających z pobliskiego dziewięciodołkowego obiektu. Jednak restauracja miała problemy z przyciągnięciem wystarczającej ilości biznesu i w grudniu 2013 roku została zmuszona do zamknięcia swoich drzwi. Właściciele restauracji zwrócili się do telewizyjnego szefa kuchni Gordona Ramseya o wsparcie i radę. W odcinku Ramsey wrzucił swoje urządzenia kuchenne do stawu przy polu golfowym.

Właściciele restauracji, zanim rozpoczęli swoje przedsięwzięcie restauracyjne, dorobili się w branży browarniczej. Mimo że ich restauracja nie odniosła sukcesu, właściciele byli zdeterminowani, by odnieść sukces. Odcinek został nakręcony w 2004 roku i wyemitowany 24 maja 2005 roku. Właściciele restauracji byli samozwańczymi dziewicami restauracyjnymi i ostatecznie zdecydowali się sprzedać miejsce po pokazie. Właściciele restauracji sprzedali ją później i obecnie mieszkają w domu spokojnej starości.

Restauracja została wybrana do pilotażowego odcinka programu, ale została zamknięta podczas kręcenia filmu w celu przeprowadzenia remontu. W rzeczywistości w czasie trwania programu na ulicy było 23 konkurentów. Pomimo pogarszającego się stanu restauracji, została ona wybrana jako restauracja w odcinku ze względu na jej lokalizację i bliskość Londynu. Jednak po zakończeniu programu restauracja powróciła do swojego pierwotnego stanu.

The Moore Place w Esher w Wielkiej Brytanii również został zamknięty w celu renowacji. Restauracja przedstawiona w serialu była kiedyś elegancką restauracją z wyższej półki. Restauracja była ulubionym miejscem miejscowej elity. W rzeczywistości przylegała do pola golfowego. Restauracja jest teraz przekształcana w dom opieki. Strona internetowa dla Moore Place będzie aktualizowana w miarę udostępniania wiadomości o nowym życiu restauracji.

Właścicieli Moore Place w Esher zainspirowała lokalizacja restauracji oraz ich doświadczenie w branży browarniczej. Jednak kiedy wyemitowano odcinek Kitchen Nightmares, wiele z przedstawionych w nim restauracji zostało zamkniętych. W rzeczywistości niektóre z nich zostały zamknięte kilka miesięcy po emisji odcinka. The Black Pearl w Nowym Jorku zamknięto cztery dni po emisji. Inna, Lela’s w Pomona w Kalifornii, została zamknięta na kilka miesięcy przed emisją serialu.

Amy’s Baking Company

Odcinek „Kitchen Nightmares”, w którym pojawił się lokal Amy’s Baking Company w Scottsdale w Arizonie, jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych z programu. Po konflikcie między właścicielami, firma została zamknięta na krótki okres, a Samy i Amy Bouzaglo przenieśli biznes do Tel Avivu w Izraelu. Pomimo negatywnej prasy, Amy’s Baking Company ponownie otworzyła się i zaczęła sprzedawać towary oparte na hasłach odcinka. W lipcu, właściciele ogłosili, że szukają iść do biznesu niestandardowych deserów.

Po wielu skargach, właściciele Amy’s Baking Company usunęli gniewne ranty i stworzyli nową stronę na Facebooku, gdzie twierdzili, że ich konta zostały zhakowane i że FBI bada sytuację. Właściciele okłamywali również klientów co do tego, jak wiele z ich jedzenia było domowej roboty i twierdzili, że kupili ciasto z innego sklepu. Właściciele podejmowali również działania odwetowe wobec osób, które zamieszczały negatywne komentarze na temat piekarni.

Program okazał się ogromnym sukcesem, a po odcinku Amy’s Baking Company została tymczasowo zamknięta na rok, ale została ponownie otwarta 21 maja. Po popularności show, Bouzaglo planuje pracować nad biznesem tworzenia treści i sprzedawać słodycze online. A teraz przygotowuje się do skapitalizowania swojej sławy. Co prawda Amy Bouzaglo’s Baking Company zamknęła wiele kuchennych koszmarów, ale dzięki popularności programu jej przepisy i sukces są jeszcze daleko.

Odcinek Amy’s Baking Company trafił na pierwsze strony gazet po odcinku w trzecim sezonie. Odcinek pokazywał Bouzaglo kradnącego napiwki od serwerów. Odcinek wywołał krytykę wśród fanów i właścicieli Amy Bouzaglo, którzy następnie bronili jej, nazywając ich „śmieciami” i żałosnymi. Amy’s Baking Company od tego czasu zamknęła wiele kuchennych koszmarów i teraz sprzedaje cukiernie za pośrednictwem swojego konta na Instagramie. Para złożyła nawet pozew przeciwko Gordonowi Ramsayowi o molestowanie seksualne.

Odcinek „Kitchen Nightmares” został pokazany na wielu platformach i jest dostępny na Hulu, Amazon, Peacock Crackle i Pluto TV. Pomimo kontrowersji związanych z Amy’s Baking Company, odcinek został pochwalony przez foodies, oraz producentów programu. Odcinek został wyemitowany 1 września 2015 roku. Jest to świetny program, a widzów zachęcamy do sprawdzenia go samemu.

Chappy’s

Pierwszy sezon serialu telewizyjnego „Kitchen Nightmares” dobiegł końca, ale ile z restauracji pozostaje otwartych? Ze 105 restauracji przedstawionych w serialu, liczba wciąż otwartych restauracji wynosi mniej niż 20 procent. Niestety, wiele z tych restauracji zostało zamkniętych, a jeszcze więcej nie jest w ogóle otwartych. Według strony internetowej programu, program odwiedził 105 restauracji w USA, Francji i Hiszpanii.

Według producentów programu, seria była takim hitem, że zrodziła koncepcję reality show jak Kitchen Nightmares. Podczas gdy wiele z tych programów ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, statystyki restauracji biorących udział w programie znajdują się w USA. W USA, na przykład, trzydzieści procent nowych restauracji upada w ciągu pierwszego roku, a 60 procent w ciągu trzech lat działalności.

Pomimo wskaźnika sukcesu serialu, wciąż zdarzają się godne uwagi porażki. Z sześciu sezonów tylko dwa są nadal otwarte – The Olde Stone Mill na Brooklynie i Kingston Cafe w Nowym Jorku. Pomimo wysokiego wskaźnika niepowodzeń w pierwszych dwóch sezonach, niektóre z przedstawionych w programie restauracji nadal działają. Choć w programie nie chodzi o nową franczyzę, to jest on również okazją dla właścicieli franczyzowych do ulepszenia swojego biznesu.

Chociaż wiele restauracji występujących w programie Kitchen Nightmares zamknęło swoje podwoje, inne odniosły sukces, dając się poprowadzić Ramsayowi. Niemniej jednak, ponad połowa restauracji występujących w Kitchen Nightmares nie przetrwała po debiucie programu. Jest mało prawdopodobne, że Ramsay będzie w stanie uratować je wszystkie, ale program z pewnością dał niektórym właścicielom drugą szansę. Trudno powiedzieć na pewno, ale Grub Street twierdzi, że większość z nich zostałaby zamknięta niezależnie od sukcesu programu.

W piątym sezonie programu pojawił się Zayna’s Flaming Grill, steakhouse we Fremont, CA. Ramsay przeprowadził wywiady z Fayem i Brendą, a także z Brendą, siostrą Faya. Program został nakręcony w marcu i listopadzie 2007 roku, a restauracja została sprzedana nowemu zarządowi. Restauracja została ponownie otwarta w marcu 2012 roku i otrzymała w większości pozytywne recenzje Yelp. Zawierała również steakhouse, który został wyemitowany w pierwszym odcinku sezonu 9.

Amy’s

Ile kuchennych koszmarów zostało zamkniętych? to pytanie, które od dawna zaprząta umysły ludzi. Trudno powiedzieć, ile z nich faktycznie zostało zamkniętych. Ale możemy się domyślać na podstawie tego, co jest obecnie dostępne w programie. W programie w przeszłości pojawiali się właściciele restauracji z urojeniami. Na przykład w jednej z restauracji gwiazdą był szef kuchni Nino, który skończył się samobójstwem. Inną restauracją, która została zamknięta była Amy’s Baking Company, która była wspólnym przedsięwzięciem jej męża, Samy’ego.

W sumie, trzydzieści procent restauracji przedstawionych w „Kitchen Nightmares” upadło w ciągu roku od emisji. W typowym odcinku pojawiają się cztery restauracje. Spośród nich, trzy pozostaną otwarte. W sumie 47 restauracji upadło. W sezonie czwartym, dwie restauracje otworzyły się i zamknęły w ciągu trzech tygodni, podczas gdy dwie inne istniały dłużej. W sezonie szóstym trzy restauracje otwierają się i trzy zamykają. Trudno powiedzieć, jaki sukces odniosą pozostałe restauracje, ale na podstawie ostatnich kilku sezonów widać trend, który może nie skończyć się dobrze dla właścicieli restauracji.

W ostatnim sezonie Ramsay przedstawił restauracje w Los Angeles, Nowym Jorku i Chicago. Jego program, Kitchen Nightmares, był ogromnym sukcesem, ale nie był idealny. Jedzenie było niedobre, obsługa nieuprzejma, a atmosfera wręcz nieprzyjemna. Właściciele restauracji próbowali pozwać program, ale im się to nie udało. To doprowadziło do zamknięcia restauracji krótko po emisji programu.

Według Grub Street New York, ponad 60 restauracji Kitchen Nightmares zostało zamkniętych lub zmieniło właściciela w ciągu ostatnich dwóch lat. Ponad 70 procent restauracji przedstawionych w Kitchen Nightmares zostało zamkniętych w ciągu ostatnich dwóch lat, a niektóre z nich upadły w ciągu roku. Do 2022 roku, siedemdziesiąt jeden procent restauracji zostanie zamkniętych. Pytanie brzmi więc: ile kuchennych koszmarów przetrwa?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *