#Najpopularniejsze

Ile będzie kosztował remont kuchni?

Kuchnia i ogródek kawowy w Gdańsku

W zależności od wielkości kuchni i zakresu projektu, możesz oszacować ile będzie kosztował twój remont. Należy jednak pamiętać, że koszt remontu kuchni jest tylko jedną z części całkowitego kosztu projektu. Istnieją inne koszty zaangażowane, w tym opłaty dla profesjonalistów, które są dodawane do kosztów. Upewnij się, aby uwzględnić te koszty w swoim budżecie. To pomoże Ci zaplanować ogólny budżet na remont. I nie zapomnij sprawdzić, czy twój wykonawca remontu kuchni ma ubezpieczenie i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

W zależności od wielkości kuchni

Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie kosztów przebudowy kuchni. Po pierwsze, można ograniczyć zakres projektu do zmian w estetyce. Nie zmieniając instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej lub gazowej, unikniesz większych wydatków. Możesz również zaoszczędzić pieniądze, przenosząc istniejące urządzenia. Możesz również zatrudnić ekipę sprzątającą, co zmniejszy ogólny koszt remontu. Należy jednak pamiętać o różnych pozwoleniach i kodach budowlanych obowiązujących w danej okolicy.

Rozmiar Twojej kuchni determinuje cenę użytych materiałów. Na przykład koszt szafek zależy od ich konstrukcji i grubości. Blaty ze stali nierdzewnej mogą kosztować od 5 000 do 28 000 dolarów i warto rozważyć trwałość materiału przed przystąpieniem do projektu. Unowocześnione blaty mogą poprawić ogólny wygląd kuchni i zwiększyć wartość domu. HomeAdvisor szacuje, że nowy blat może przynieść 25% zwrotu z inwestycji. Możesz również uniknąć zmiany planu podłogi, co może zwiększyć koszty.

Oprócz szafek i blatów, możesz również chcieć zmienić ściany i sufit. Nowsze materiały mogą zapewnić dodatkowe zabezpieczenia, a także inny wygląd. Na przykład wybór nowej, ognioodpornej płyty gipsowo-kartonowej pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Możesz również zainstalować panele lub sufity z piórem we wpuście, aby zmienić charakter pomieszczenia. Te dwa elementy stanowią zazwyczaj 5 procent całkowitego kosztu remontu kuchni.

W zależności od wielkości kuchni, średniej wielkości remont kuchni może kosztować od 30.000 do 80000 dolarów. Alternatywnie, można spróbować wykonać część pracy samodzielnie i obniżyć koszty zatrudnienia profesjonalisty. Na przykład, jeśli masz kuchnię 12×12 stóp, można zaoszczędzić do 14.000 dolarów przez DIYing część pracy. Jeśli jednak wolisz mieć dużą kuchnię, możesz chcieć skorzystać z profesjonalnej pomocy przy głównych zadaniach, takich jak wymiana hydrauliki.

Zakres projektu

Zakres projektu remontu kuchni można określić na kilka różnych sposobów. Na przykład, zakres projektu przebudowy kuchni określi układ przestrzeni i cechy projektowe nowej kuchni. Będzie również nakreślić powiązane zakresy cen dla różnych cech konstrukcyjnych. Wykonawca będzie przejść nad umową z klientem, aby zapewnić wspólne zrozumienie wszystkich elementów projektu renowacji. Gdy klient zaakceptuje wszystkie elementy, można rozpocząć remont.

Przed rozpoczęciem projektu renowacji kuchni, należy opracować wstępny plan. Plan ten powinien zawierać wszystkie niezbędne zadania, w tym budżet projektu. Szczegółowy plan pomoże Ci określić zakres projektu. W trakcie procesu, może trzeba będzie dokonać zmian w zakresie projektu z powodu nowych pomysłów lub przeszkód, które pojawiają się. Znajomość zakresu projektu pomoże Ci ustalić priorytety poszczególnych zadań. Można również zorientować się, które materiały i urządzenia są niezbędne do remontu kuchni.

Zakres projektu remontu kuchni składa się z trzech elementów: ludzi, materiałów i sprzętu. Musisz zatrudnić odpowiednich wykonawców do wykonania pracy. Ważne jest, aby sprawdzić ubezpieczenie i licencjonowanie przed zatrudnieniem wykonawcy. W przypadku roszczenia, upewnij się, że masz kopię umowy z wykonawcą. Będą one również miały ubezpieczenie i licencje. Ważne jest, aby zatrudnić renomowanego wykonawcę kuchni dla swojego projektu.

Należy również pamiętać o czasie trwania projektu renowacji. Może to potrwać kilka tygodni lub nawet miesięcy. Najlepiej jest zatrudnić profesjonalistę do wykonania tej pracy. Zmiana oleju w samochodzie nie jest czymś, co przeciętny człowiek może zrobić, więc ważne jest, aby zatrudnić profesjonalistę do ukończenia projektu renowacji kuchni. Ale upewnij się, że masz zakres pracy przed rozpoczęciem rozbiórki. W przeciwnym razie możesz być zmuszony do częstszego jedzenia na zewnątrz!

Materiały, które wybierzesz

Kiedy remontujesz swoją kuchnię, musisz ustalić budżet i trzymać się go. Ważne jest, aby wiedzieć, że materiały, które wybierzesz, będą miały wpływ na ostateczny koszt remontu kuchni. Trzymaj się budżetu i nie dodawaj zbyt wielu dodatków. Podłogi laminowane i blaty butcher block są niedrogie materiały można użyć w kuchni. Można zaoszczędzić sporo pieniędzy poprzez zakupy inteligentne. Użyj towaru w magazynie zamiast specjalnych przedmiotów na zamówienie. Salony i centra ponownego wykorzystania to świetne miejsca na znalezienie okazji. Ważne jest również, aby trzymać się istniejącego układu kuchni. Jeśli urządzenia są nadal na swoim miejscu, nie należy ich przenosić.

Cena szafek zależy od wielkości Twojej kuchni. Na przykład, jeśli remontujesz starszą kuchnię, możesz zaoszczędzić pieniądze używając płytek porcelanowych, które są podobne do granitu. Z drugiej strony, jeśli remontujesz całą kuchnię, powinieneś przejść do urządzeń ze stali nierdzewnej, ponieważ dodają one wartość do domu. Urządzenia ze stali nierdzewnej mogą dodać nawet 1.850 dolarów do ceny Twojej kuchni. Jeśli masz większy budżet, możesz wybrać materiały wysokiej jakości i uniknąć kosztownych zmian.

Chociaż ważne jest, aby szukać materiałów wysokiej jakości, można również zmniejszyć koszty poprzez majsterkowanie niektórych zadań. Majsterkowanie może zaoszczędzić Ci nawet 20% do 30% całkowitych kosztów. Możesz oglądać filmy na temat poprawy domu online, aby dowiedzieć się, jak wykonać niektóre zadania samodzielnie. Majsterkowanie może również pomóc Ci zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy poprzez zmniejszenie czasu i kosztów zatrudnienia wykonawcy.

Czas potrzebny do ukończenia projektu

Powinieneś zapytać wykonawcę, jak długo potrwa cały projekt renowacji kuchni przed rozpoczęciem. Wielu wykonawców powie ci, że ukończenie projektu zajmie trzy tygodnie lub cztery dni robocze. Niekoniecznie jest to prawda, są one po prostu optymistyczne. Ogólnie rzecz biorąc, projekty renowacji kuchni może trwać kilka tygodni, choć mniejsze mogą być zakończone w ciągu zaledwie dwóch dni. Istnieją jednak pewne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, które mogą sprawić, że projekt renowacji pójdzie szybciej lub wolniej niż oczekiwano.

Czas potrzebny do ukończenia projektu renowacji kuchni zależy od kilku czynników. Na przykład, jeśli remont kuchni obejmuje rozbiórkę starej kuchni do jej ścian, zajmie to tylko kilka dni. Jednakże, jeśli prace obejmują hydraulikę i prace elektryczne, może to zająć więcej niż tydzień. Powinieneś być świadomy długości fazy budowy, aby upewnić się, że zostanie ona zakończona tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli chodzi o czas potrzebny do ukończenia remontu kuchni, ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem i zacząć wcześniej niż byś się spodziewał. Jeśli nie chcesz mieć swojej nowej kuchni zainstalowanej przed Halloween, najlepiej jest rozpocząć projekt wcześniej. To dlatego, że Dziękczynienie i Boże Narodzenie blackout wpłynie na harmonogramy wykonawców i instalatorów. Jeśli nie rozpoczniesz projektu renowacji przed Świętem Dziękczynienia, będziesz musiał zmierzyć się z dużym stresem i opóźnieniami.

Po zakończeniu tynku, można rozpocząć instalację szafek i blatów. Proces instalacji może trwać od pięciu do siedmiu dni. Zależy to od wielkości projektu i harmonogramu wykonawcy. Instalacja kafelkowego backsplashu może potrwać tydzień lub dłużej. W zależności od użytych materiałów, ostateczne szczegóły remontu kuchni mogą zająć dowolne miejsce od kilku dni do kilku tygodni.

Twoja zdolność do finansowania projektu

Remont kuchni to świetny sposób na zwiększenie wartości nieruchomości. Ponieważ wielu potencjalnych nabywców domów szuka zaktualizowanych przestrzeni, nowo zaprojektowana kuchnia może uczynić Twoją nieruchomość bardziej atrakcyjną. Jednak remont kuchni może być bardzo kosztowne, więc ważne jest, aby rozważyć swoją zdolność do finansowania projektu. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka opcji dostępnych, w tym przy użyciu kart kredytowych o niskim oprocentowaniu. Oprócz nich można również uzyskać pożyczkę pod zastaw domu.

Główną wadą korzystania z niezabezpieczonej pożyczki osobistej w celu sfinansowania remontu kuchni jest zmienna stopa procentowa. Może ono być wyższe niż stałe oprocentowanie kredytu mieszkaniowego. Jednak zaletą tej opcji jest brak kosztów zamknięcia i może dać Ci fundusze, których potrzebujesz do swojego projektu. Ten rodzaj pożyczki jest świetną opcją, jeśli potrzebujesz więcej elastyczności na remont kuchni. Należy jednak pamiętać, że jest ona bardziej ryzykowna niż pożyczka pod zastaw domu.

Najlepszym sposobem finansowania remontu kuchni jest kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny jest najlepszą opcją z wielu powodów, w tym jego elastyczności i niższego oprocentowania. Możesz nawet użyć karty kredytowej do sfinansowania projektu, jeśli jest on mniejszy w zakresie. Oczywiście, należy upewnić się, że spłacisz kartę w całości przed odsetkami. Należy jednak pamiętać, że karty kredytowe z 0% APR nie są najlepszą opcją dla dużych remontów kuchni, ponieważ prawdopodobnie skończy się na płaceniu dwucyfrowych odsetek.

Korzystanie z karty kredytowej do finansowania projektu renowacji kuchni jest opcja, ale ważne jest, aby pamiętać, że ten rodzaj długu jest bardziej ryzykowne niż niezabezpieczonej długu, i że będzie to obniżyć swój wynik kredytowy. Podczas gdy karta kredytowa może być wygodne, co duże zakupy z nim jest ryzykowny ruch, i należy dążyć do spłacenia karty tak szybko, jak to możliwe. Projekt przebudowy kuchni może kosztować cokolwiek od kilkuset dolarów do kilku tysięcy dolarów. Szafki drewniane na zamówienie mogą kosztować tysiące dolarów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *